KoroKan ízületmanipuláció

"A gyógyuló ember tekintete az igazi: elkezd látni.... rájön, milyen csoda élni."

/Müller Péter/


Amiért ezt az idézetet választottam a KoroKan ízületmanipulációt bemutató írásomhoz, azt valójában akkor értik meg az emberek, amikor kísérőként vesznek részt egy kezelésen, és részesei lehetnek annak a csodálatos, felszabadult tekintetnek, amely a pillanatok alatt átélt élmény hatásaként csillog az addig szomorú szemekben...

A kezelést követően a páciens azonnal megkönnyebbedik, és felszabadult örömöt érez.

Mi a KoroKan ízületmanipuláció, és miben más, mint a "sima" csontkovácsolás?

Alapvető különbség, hogy a KoroKan ízületmanipuláció során a kezelő speciális masszázzsal fellazítja az izmokat, így téve lehetővé az ízületmanipuláció fájdalommentes és biztonságos alkalmazását.

A kezelő nem erőből teszi a helyére a csontokat, hanem megfelelő, speciális fogásokkal lehetőséget ad az ízületeknek, hogy a csontok megtalálják a nekik megfelelő pozíciójukat. Erre legtöbbször akkor van szükség, amikor a már tartós izomfeszültségből lassan izommerevség lesz, ami korlátozza az ízületek szabad mozgását, és létrejön a sokszor fájdalommal is járó ízületi beszűkülés.

Kezeléskor egy fájdalommentes, gyors, határozott, nyújtó, távolító vagy csavaró helyzetet hozunk létre az adott ízületben és az ízfelszíneket így távolítjuk el egymástól. Eközben szén-dioxid és inert gázok szabadulnak fel a vérben.

Ilyenkor az ízfelszínek hirtelen szétválása és visszaállása, illetve, ezek a gázok felszabadulása adja ki a "roppanó" hangot egy-egy ízületben.

Fontos kihangsúlyozni, hogy a KoroKan ízületmanipulációs technika semmilyen fájdalommal nem jár annak ellenére, hogy általában hallható és érezhető a roppanás az adott ízületben.

Egy-egy "roppanás" után a páciens érezhető változáson megy át lelkileg, és testileg egyaránt.

Az ilyen módon kezelt ízület azonnal felszabadul és a mozgás könnyebbé, szabadabbá válik, ami nagyon kellemes felszabadító érzés.

Hogy roppan-e vagy sem, az nem jelent sikert, illetve sikertelenséget, és nem is kell törekedni eléréséhez...

Az ízületmanipulációs kezelés szinte mindig a földön, vagy masszázságyon történik a komplex testkezelés végén. De elvégezhető a gyógymasszázs, a köpölyözés, az ízületi kimozgatás közben, után attól függően, hogy mire van van szükség

Hogyan hat?

Minden csigolya között kilép két idegszál, amely szegmentálisan beidegez bizonyos területeket, így a kezelt csigolya helyreállása szemmel látható változást ér el az alatta beidegzett területben is.

Amire a 7db nyakcsigolya KoroKan ízületmanipulációs kezelésével (jelölés C1-C7-ig) tudunk hatni: a fej vérellátására, agyra, fülekre, látó -és hallóidegekre, melléküregekre, arcra, fülekre, fogakra, az orra, ajkakra , szájra, hangszalagokra, torokra, garatra, nyakra, vállra, mandulákra, pajzsmirigyre, a könyök helyzetére, mivel ezen területek beidegzései találhatók a nyaki szakaszon.

A KoroKan ízületmanipulációs kezelésével a 12 db háti csigolya kezelésével a következő belső szervekre lehetünk hatással: alkar, csukló, ujjak, szív, szívkoszorúér, tüdő, légcső, mellhártya, epehólyag, epevezeték, máj, gyomor, hasnyálmirigy, nyombél, lép, mellékvese, vese, húgyvezeték, vékonybél, nyirokrendszer.

Az 5db deréktáji (lumbalis) csigolyák KoroKan ízületmanipulációjával helyreállhat a vastagbél, lágyék, vakbél, has, comb, nemi szervek, méh, húgyhólyag, prosztata, ülőideg, alsó lábszár, boka, lábfej vérellátása.

Felsorolom azokat a tüneteket, amelyek általában azonnal érezhetően enyhülnek, vagy megszűnnek a KoroKan ízületmanipulációs kezelések hatására.

Nyaki gerinc oldása;

• fejfájás

• szédülés

• hallászavarok és fülcsengés

• látászavarok

• gombócérzet

• rekedtség

• a háromosztatú ideg egyes ágainak kisugárzó fájdalma

• koncentrációs zavarok, főként a középtávú memória romlása és gyors kifáradás esetén

• alvászavarok

• szívpanaszok

• váll- és karfájdalom

• teniszkönyök (epikondolitisz)

A lumbális gerinc, és a keresztcsonti ízület oldása;

• vesetáji fájdalmak

• bélgörcsök

• nőgyógyászati panaszok

• prosztatapanaszok, potenciazavarok

• ágyéki húzódás

• alsó háti fájdalmak (lumbágó)

• porckorongsérv okozta fájdalmak

• csípőízületi fájdalmak

• a comb hátoldalán jelentkező fájdalmak

• tisztázatlan eredetű láb- és térdpanaszok

• a lábfej, különösen a sarok fájdalmai

Mellékhatás

Amint az gyakran előfordul természetes gyógymódokkal kapcsolatban, a beteg néhány órával a kezelés után enyhe fájdalmat, izomlázat is érezhet, ami néha 2-3 napig is eltarthat. A KoroKan ízületmanipuláció általában nem fájdalmas. Ha hatására vagy közben fellép vagy erősödik a fájdalom, abba kell hagyni a kezelést.

Hogyan történik?

A bejelentkezés során kiderül, miért is keresett fel az illető.

Milyen panasza, tünete volt, van, amellyel úgy vélte, hogy hozzám kell fordulnia.

A vizsgálat mindig onnan indul, hogy először is alaposan szemügyre veszem páciensem, fontos információkat nyerve testtartásából, mozdulataiból, járásából.

A szemrevételezésem során már az is fontos információkat nyújt, hogy hogyan helyezkedik el a széken...vizsgálóasztalon...stb

Meghallgatom a kórtörténetét, ha szükséges, kérdéseket teszek fel, hogy pontosítsam az anamnézist

Ilyenkor a fő panasz mellett feljegyzem a vendégem főbb személyes adatait, előző (kórházi) kezeléseit, foglalkozását, élet és étkezési szokásait, stb...

Megvizsgálom a test állapotát.

A csigolyák mellett olykor fájdalmas izom- vagy kötőszöveti csomók is tapinthatóak. Ezek az irritációs zónák, amelyek bizonyos mozgások. fejfordítás, fejkörzés hatására felerősödnek, és fájdalmat okoznak.

Közösen megbeszéljük az általam javasolt kezelést, kezeléseket, és amennyiben nincs kizáró ok, együtt nekikezdünk a gyógyító kezelésnek.

Hány kezelésre van szükség?

Intenzív terápiára elsősorban a már kialakult problémák hatékony megoldása miatt lehet szükség.

A megelőzés, a jó állapot fenntartása érdekében hasznosabb rendszeresen kezelésekre járni, ami lehet hetente, kéthetente, vagy akár havonta egy alkalom.

Ez nyilván pénz és idő kérdése, de a hangsúly a rendszerességen van.

Kezelés után

A KoroKan ízületmanipuláció hatásosságát, különösen akut (hát)fájdalmak esetén, számos kezelés bizonyította.

Ha viszont a panaszok évek, évtizedek óta fennállnak, nem várható egy kezelés után azonnal végleges javulás vagy gyógyulás, mert a szervezetnek hozzá kell szoknia a megváltozott körülményekhez.

Szinte mindig szükség van bizonyos tornagyakorlatokra, nyújtásra és izomlazítási technikákra, hogy a páciens ne térjen vissza korábbi, helytelen testtartásához.

Nagyon fontos a kezelést megelőzően feltárt kiváltó okok keresése és kiiktatása, valamint kiválasztani a megfelelő mozgásformát, mint pl. a gyógytorna.

A páciensnek rendszeres edzéssel kell erősítenie izomzatát, ugyanis csak az egészséges, erős izomzat képes megtartani és tehermentesíteni a gerincoszlopot, ezzel elősegítve a kezelés tartósságát.

Mit hozzon magával?

A kezelés általában egy földre helyezett tatamin történik, laza, kényelmes ruhában; laza nadrág, rövid ujjú póló, zokni.

Ezeket hozzon magával, kivéve, ha azt másként egyeztetjük.

Ha van olyan egészségügyi papír, lelet , amely befolyásolja a kezelést: pl. gerinc MRI felvételi leírás, traumatológiai, orthopédiai, reumatológiai vagy egyéb leletek, hozza magával!

Kinek ajánlott?

A KoroKan ízületmanipuláció nem csak az előrehaladott problémákra ajánlott módszer.

Nagyon hasznos lehet mindenkinek, megelőzés, valamint kezelés után szinten tartás céljából is.

Sok panaszt hallok nem csak idősektől, de egészen fiataloktól is, akik pedig látszólag egészségesek, és még néhányan sportolnak is...

Azonban a tartáshibák, az egyoldalú tevékenységek, akár iskolai munkahelyi, vagy sport, pl. tenisz, a gerinc egy oldalú terhelésével járnak, így akkor is kórosan hatnak, mikor azt véljük, hogy megfelelően, egészségesen élünk.

A nyaki rész terhelése nagyon erős, pl. a szemüveget viselőknél, de a mai digitális eszközök sem hatnak jól a gerinc ezen érzékeny részére. Gondoljunk a monitorokat vagy a telefonokat folyamatosan bámulók tartására.

Az, hogy a mai kor embere mindjárt leül, amint lehet, vagy épp kényszerből ül, és azt sem helyes testtartásban teszi, szintén sokat ront a gerinc állagán.

Ezen pár példán keresztül érzékelhető, hogy nem kérdés; kinek is ajánlott?

Mikor nem kezelhetünk valakit ízületmanipulációs technikával?

- ha kialakult blokk-csigolya van, vagy bizonyos csigolyákat műtéti eljárás során rögzítettek

- kezelés alatt álló daganatnál

- akut vagy kiszakadt gerincsérv

- fertőző betegségeknél, lázas állapotnál, kiugró vérnyomásnál, gyulladásnál járó kórképeknél, ízületi folyadék gyülemnél, heveny belsőszervi betegségekben, nagyfokú bőrbetegségnél.

- műtétek után 6 héten belül

- csontritkulásnál

 KEZELŐ
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el